Banner Unia Europejska
Home > Bez kategorii > Śniadanie Wielkanocne

Święcone w Centrum Caritas Diecezji Rzeszowskiej

W pomieszczeniach Diecezjalnej Caritas i Rzeszowskiego Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta przy ul. Jana Styki 21 w Rzeszowie w Wielką Sobotę 31 marca br. odbyło się tradycyjne śniadanie wielkanocne.

Do mieszkańców Schronisk dla Mężczyzn w Rzeszowie i Kobiet w Racławówce oraz na co dzień korzystających z miejscowej kuchni, którym wcześniej praskano 1000 paczek przybyli:

J.E.ks.Bp Jan Wątroba, rektor WSD ks.dr Paweł Pietrusiak, reprezentant wojewody dr Rafał Czupryk, Iwona Zawadzka w imieniu starostwa, władze Miasta: Stanisław Sieńko wiceprezydent, radny Sławomir Gołąb i dyrektor MOPS Jacek Gołubowicz. Od początku w tych spotkaniach były prezydent dr inż. Mieczysław Janowski. Gospodarzami spotkania byli ks. Dyrektor Stanisław Słowik wraz z Zarządem Caritas oraz prezes Aleksander Zacios wraz z Zarządem RzTPBA. Oprawę muzyczną zapewnili klerycy WSD w Rzeszowie.

Biskup Rzeszowski dokonując poświęcenia pokarmów wielkanocnych powiedział m.in.:

„Czas Świąt to czas odzyskanej wolności. Najważniejsza wolność to ta, która jest w naszym wnętrzu. Przeżyliśmy czas Postu – czas wyzwolenia. Gratuluje tym, którzy to uzyskali. Życzę by na nowo nie wpadać w jakąkolwiek niewolę. Dziękuję Miastu Rzeszów, Caritas Diecezji Rzeszowskiej, Rzeszowskiemu Towarzystwu Pomocy im. Św. Brata Alberta, Szkolnemu Kołu Caritas z ZSE, innym dorosłym wolontariuszom oraz wszystkim darczyńcom, którzy ubogacili wielkanocne świętowanie”.