Home > Bez kategorii > Odpust w Ośrodku im. JP II

Odpust w Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjnym dla Dzieci i Młodzieży im. św. Jana Pawła II

Fundacja CARITAS uzyskała pozwolenie na budowę Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjnego dla Dzieci i Młodzieży w 2001 roku, dokonując adaptacji na swoje potrzeby wybudowanego już pawilonu.
W 2005 roku Fundacja CARITAS przekazała Aktem Notarialnym całą nieruchomość w nieodpłatne użytkowanie Szpitalowi Wojewódzkiemu Nr 2 w Rzeszowie w celu kontynuacji prac budowlanych i administrowania obiektem.
Od roku 2005 szpital prowadzi Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjny dla Dzieci i Młodzieży.

22 października czyli we wspomnienie rozpoczęcia pontyfikatu w 1978 r.Kościół katolicki na całym świecie wspomina w liturgii św. Jana Pawła II. W Ośrodku pod Jego patronatem odbyła się uroczysta Msza św. odpustowa pod przewodnictwem ks.prałata Jacka Kaszyckiego, duszpasterza służby zdrowia, który wygłosił okolicznościowe kazanie. Współcelebrowali: ks.prałat Stanisław Słowik, dyrektor Caritas Diecezji Rzeszowskiej i ks.dr Piotr Potyrała, wicedyrektor Caritas i kapelan tego Ośrodka, który powitał wszystkich licznie przybyłych chorych, dzieci wraz z rodzicami, lekarzy i pielęgniarki oraz gości.

Liturgiczną służbę ołtarza tworzyły dzieci: chłopcy i dziewczynki, które są pacjentami Ośrodka.

Po zakończonej Eucharystii wszyscy zostali zaproszeni na papieską kremówkę