Banner Unia Europejska
Home > Bez kategorii > Kapłański Dar Miłosierdzia

Mając na uwadze potrzeby ludzi dotkniętych epidemią koronawirusa w naszej diecezji, a także sytuację personelu medycznego, w duchu chrześcijańskiej solidarności, kilkunastu kapłanów podjęło inicjatywę konkretnego wsparcia osób chorych oraz służb medycznych i sanitarnych w ich walce z chorobą. Inicjatywa ta zyskała wsparcie Biskupa Ordynariusza Jana Wątroby, a także Biskupów: Edwarda i Kazimierza.

Po zapoznaniu się z aktualną sytuacją, która została przedstawiona przez osoby kompetentne i odpowiadające za sytuację medyczną w Województwie Podkarpackim ustalono, że najpilniejszą potrzebą pozostaje zakup specjalistycznego sprzętu medycznego koniecznego dla ratowania życia osób chorujących na Covid-19 oraz doposażenie służb medycznych i sanitarnych w specjalne zestawy odzieży ochronnej.

W związku z tym, inicjatorzy akcji kierują serdeczną prośbę do wszystkich Braci Kapłanów posługujących w Diecezji Rzeszowskiej o finansowe wsparcie, aby można było zrealizować ten szlachetny cel w jak najpełniejszym wymiarze. Niech to będzie nasz wspólny, hojny, Kapłański Dar Miłosierdzia złożony z miłości do Pana Jezusa Miłosiernego i naszych Braci i Sióstr, którzy znaleźli się w niebezpieczeństwie utraty życia, bądź też z narażeniem własnego zdrowia i życia ofiarnie służą chorym.

Wpłat należy dokonywać na konto Caritas Diecezji Rzeszowskiej:

96 1020 4391 0000 6902 0002 2616

z dopiskiem: „Kapłański dar” – imię i nazwisko

 

Zbiórka trwać będzie przez okres Nowenny do Bożego Miłosierdzia czyli od Wielkiego Piątku do Niedzieli Miłosierdzia Bożego.

 

Ks. Piotr Steczkowski
Kanclerz kurii