Banner Unia Europejska
Home > Bez kategorii > Caritas apeluje: chrońmy seniorów

W związku z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem Caritas Polska przypomina o potrzebach seniorów, którzy w obecnej sytuacji wymagają szczególnej troski i opieki. Organizacja od marca prowadzi akcję #PomocDlaSeniora, dzięki której w pierwszych miesiącach epidemii tysiące seniorów otrzymało wsparcie. Wobec padających w ostatnich dniach rekordów zachorowań, pomoc jest obecnie potrzebna jak nigdy wcześniej, dlatego Caritas Polska apeluje o wsparcie.

 

W pierwszych tygodniach epidemii, w ramach akcji #PomocDlaSeniora, diecezjalne Caritas rozpoznały potrzeby na poziomie lokalnym, sporządziły listy potrzebujących i otoczyły opieką kilkadziesiąt tysięcy seniorów w całym kraju. Poza pomocą żywnościową, Caritas zapewniła seniorom zaopatrzenie w środki higieniczne i ochronne (płyny do dezynfekcji, rękawiczki, maseczki), wsparcie wolontariuszy w czynnościach wymagających wyjścia z domu (np. w zakupie leków), a także inne formy pomocy, w zależności od potrzeb, na przykład opiekę psychologiczną. Dzięki wsparciu tysięcy darczyńców Caritas Polska zebrała na ten cel łącznie ponad 20 milionów złotych. Działania prowadzone były przez Caritas diecezjalne we wszystkich 41 diecezjach w Polsce.

–  Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam chronić seniorów znajdujących się w najtrudniejszej sytuacji. Caritas diecezjalne robią wszystko, co w ich mocy, aby nieść im niezbędne wsparcie. Potrzeby jednak z każdym dniem rosną wraz ze wzrostem liczby zachorowań. Dlatego prosimy o włączenie się w akcję #PomocDlaSeniora. Pomóżcie nam chronić naszych seniorów – apeluje ks. Marcin Iżycki, dyrektor Caritas Polska.

Kampanię Caritas „Pomoc dla seniora” można wesprzeć

  • przekazując darowiznę na stronie www.caritas.pl/pomocdlaseniora
  • wysyłając SMS o treści SENIOR na numer 72052 (koszt 2,46 zł)
  • wpłacając dowolną kwotę na konto 70 1020 1013 0000 0102 0002 6526 (tytuł wpłaty SENIOR)