Banner Unia Europejska
Home > Bez kategorii > Koncentratory tlenu od Caritas

Caritas Diecezji Rzeszowskiej od lat bezpłatnie wypożycza łóżka szpitalne, wózki, chodziki, materace przeciwodleżynowe. Rozszerzając tę formę pomocy – we współpracy z Wojewodą Podkarpackim – Caritas udostępni chorym na Covid-19 koncentratory tlenu. Są to urządzenia wspomagające oddychanie. Wspólna akcja Wojewody i Caritas została przedstawiona 4 listopada 2020 r. podczas konferencji prasowej. Dyrektor rzeszowskiej Caritas – ks. dr Piotr Potyrała zwrócił uwagę na konieczność takich działań w czasie pandemii. Powiedział:

„W związku z trudną sytuacją epidemiologiczną zrodziła się ta inicjatywa, aby i Caritas rozszerzył swoją pomoc, tak żeby sprzęt docierał nie tylko do osób indywidualnych w domach, ale również do osób chorych na koronawirusa w domach pomocy społecznej czy zakładach opiekuńczo-leczniczych.”

 

„Jest to rozwiązanie unikatowe w naszym regionie i mam nadzieję, że będzie dobrze przyjęte przez pacjentów oraz ułatwi lekarzom podstawowej opieki zdrowotnej opiekę nad osobami chorymi, wymagającymi wsparcia tlenowego”

– podkreśliła wojewoda Ewa Leniart.

Mariusz Małecki, reprezentujący lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej – zaznaczył, że dla części pacjentów terapia przy pomocy domowego leczenia tlenem będzie ogromnym wsparciem i pozwolili w pewnym stopniu zmniejszyć liczbę osób hospitalizowanych.