Banner Unia Europejska
Home > Bez kategorii > 1000 paczek z żywnością na Boże Narodzenie od Caritas Diecezji Rzeszowskiej

Od wielu lat Caritas Diecezji Rzeszowskiej organizowała w Rzeszowie i w Jaśle spotkania wigilijne dla ludzi ubogich, bezdomnych i samotnych. Zazwyczaj uczestniczyło w nich łącznie ponad 500 osób.

Ze względów epidemicznych– w obecnym czasie nie ma możliwości zorganizowania spotkania, które zgromadziłoby w jednym czasie i jednym miejscu tak olbrzymią liczbę ludzi. Z tego powodu – Caritas Diecezji Rzeszowskiej organizuje inną formę pomocy dla najuboższych.

Dzięki własnym środkom finansowym Caritas, a także dzięki wsparciu Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rzeszowie, firmy „Selgros” oraz z produktów spożywczych z adwentowej zbiórki żywności – zostało przygotowanych 1000 paczek z żywnością, która od 18 grudnia jest wydawana osobom ubogim, samotnym, znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej.

Każdy zestaw zawiera m. in. wędlinę, rybę, zupę, konserwę, sałatki, słodycze, kawę, mąkę i cukier. W ten sposób – rzeszowska Caritas pomaga ubogim ludziom materialnie, ale równie ważne jest poczucie tych osób, że Caritas o nich pamięta; że robimy wszystko, co w naszej mocy, aby również ludzie samotni, biedni i bezdomni mogli doświadczyć miłości związanej ze Świętami Bożego Narodzenia.