Banner Unia Europejska
Home > Akcje > Jałmużna > Czas Miłosierdzia: Wielkopostne Dzieło Pomocy Seniorom

Wielki Post – to czas miłosierdzia. W tym czasie Caritas zwraca uwagę na seniorów, znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. Zdarza się, że brakuje im pieniędzy na wykupienie lekarstw. Caritas Diecezji Rzeszowskiej pomaga seniorom, przekazując im artykuły spożywcze i środki czystości. Wielu seniorów korzystało również z kart zakupowych, dzięki którym co miesiąc mogli robić zakupy za 100 lub 150 zł w sklepach „Biedronka”. Ponadto, prowadzimy Dzienny Dom Pomocy dla Seniorów.

Chcemy rozszerzać tę pomoc dla najbiedniejszych seniorów. Temu celowi służy Wielkopostne Dzieło Pomocy Seniorom. Może się w nie włączyć na kilka sposobów:

  • Zakupienie baranka wielkanocnego. Można je nabyć w każdej parafii. Będzie on ozdobą do świątecznego koszyka, ale przede wszystkim – ofiara składana z racji zakupienia baranka – będzie przeznaczona na pomoc ubogim.

Warto zakupić baranka wielkanocnego również dla tych osób, które w czasie pandemii z powodu wieku czy choroby – nie mogą pójść do kościoła, a chcą spełnić dobry uczynek…

  • Skarbonki wielkopostne. Warto je wziąć z kościoła, umieścić w domu w widocznym miejscu i wraz z całą rodziną – wrzucać do niej zaoszczędzone pieniądze (rezygnując np. ze słodyczy lub używek). To forma jałmużny wielkopostnej, którą Caritas przeznaczy na pomoc seniorom, np. na zakupienie im lekarstw.
  • Paschałki wielkanocne – są dostępne w parafiach, które je zamówiły.