Banner Unia Europejska
Home > Bez kategorii > Niepełnosprawni – dla św. Jana Pawła II

W dniu liturgicznego wspomnienia św. Jana Pawła II (22 października) – Caritas Diecezji Rzeszowskiej zorganizowała spotkanie osób z niepełną sprawnością oraz ich opiekunów. Przybyły na nie delegacje z ośrodków rzeszowskiej Caritas oraz innych zaprzyjaźnionych z nimi placówek, a także wolontariusze Szkolnego Koła Caritas z Zespołu Szkół Kształcenia Ustawicznego w Rzeszowie.

Spotkanie rozpoczęło się Mszą św. w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Rzeszowie, której przewodniczył pasterz Diecezji Rzeszowskiej – Biskup Jan Wątroba. W homilii Ksiądz Biskup przypomniał, że wiara musi iść w parze z miłością i miłosierdziem. Jako wzór takiej postawy wskazał św. Jana Pawła II, który zawsze był blisko osób z niepełnosprawnością.

Po Mszy św. wszyscy uczestnicy zgromadzenia liturgicznego udali się w procesji do pobliskiego Pomnika Sybiraków, odmawiając różaniec, a rozważania różańcowe odczytał dyrektor Caritas Diecezji Rzeszowskiej – ks. kan. dr Piotr Potyrała. Po zakończonej modlitwie różańcowej – wszyscy uczestnicy spotykania – zgromadzili się w budynku Warsztatów Terapii Zajęciowej Caritas Diecezji Rzeszowskiej na wspólnej agapie.

Z ramienia Caritas – organizatorem spotkania był Krzysztof Baran – kierownik WTZ w Rzeszowie.