Banner Unia Europejska
Home > Bez kategorii > Wielkanocna pomoc rzeszowskiej Caritas dla ubogich

Caritas Diecezji Rzeszowskiej po raz kolejny zorganizowała świąteczną pomoc dla ubogich, bezdomnych i samotnych osób. Z uwagi na fakt, iż sale rzeszowskiej Caritas, w których przed pandemią organizowano wielkanocne śniadanie – aktualnie są zamienione na punkt doraźnej pomocy dla uchodźców (z którego codziennie korzysta nawet 200 osób) – podjęto decyzję, aby przeprowadzić sprawdzoną w czasie pandemii formę świątecznej pomocy dla ubogich. Dla takich osób przygotowano aż tysiąc świątecznych paczek. Znalazła się w nich żywność, m.in. wędlina, konserwy, chrzan, cukier, mleko, kasza, makaron, żurek, kawa, słodycze i płatki kukurydziane.

Przygotowanie tak dużej ilości bogatych pakietów wielkanocnych stało się możliwe dzięki darczyńcom, którzy rzeczowo lub finansowo wsparli rzeszowską Caritas. Pakowaniem świątecznych zestawów przez kilka dni zajmowali się pracownicy Caritas wspomagani przez wolontariuszy. Pomoc była przekazywana nie tylko Polakom, ale też uchodźcom z Ukrainy. Jedynym kryterium udzielania wsparcia była trudna sytuacja życiowa: niskie dochody, choroba czy samotność.

O potrzebie organizowania takiej formy pomocy dla ubogich świadczy fakt, że już w pierwszym dniu wydawania świątecznych pakietów długo przed otwarciem biura Caritas ustawiła się kolejka oczekujących. Tego samego dnia – w ciągu kilku godzin – wydano aż 350 paczek. Radość obdarowanych i świadomość, że dzięki wsparciu od rzeszowskiej Caritas – będą mogli radośniej przeżywać Święta Wielkanocne – jest dla Caritas Diecezji Rzeszowskiej największą nagrodą i motywacją do dalszego pomagania.