Banner Unia Europejska
Home > Bez kategorii > Niedziela Miłosierdzia Bożego – Dzień Dobra

Przypadająca 24 kwietnia Niedziela Miłosierdzia Bożego to święto patronalne Caritas. W tym roku będzie obchodzona w całej Polsce jako Dzień Dobra. Organizowane w tym dniu pikniki, warsztaty, pokazy, biegi i koncerty, będą okazją, aby pokazać, jak dużo dobra dzięki pracownikom i wolontariuszom Caritas dzieje się na co dzień. Hasłem Dnia Dobra są słowa „Miejsca, które są domem”. Chodzi o prowadzone przez Caritas placówki, które dla chorych, niepełnosprawnych, dzieci – stają się domem. Również ośrodki Caritas, a także ośrodki diecezjalne, parafialne oraz prywatne mieszkania ludzi – stały się dla uchodźców z Ukrainy miejscem, które jest dla nich domem.

Dzień Dobra jest okazją do wspólnego świętowania: do modlitwy, ale również do spotkań, pikników, koncertów. W tych wydarzeniach uczestniczy także Caritas Diecezji Rzeszowskiej. Główne wydarzenia będą zorganizowane w następujących miejscach: Głogów Małopolski – parafia Trójcy Przenajświętszej, Gorlice – parafia Narodzenia NMP, Jasło – parafia Matki Bożej Częstochowskiej, Kolbuszowa – parafia Wszystkich Świętych, Rzeszów – parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa, Rzeszów – parafia św. Michała Archanioła, Rzeszów – parafia św. Józefa Oblubieńca NMP (Staromieście), Rzeszów – parafia św. Judy Tadeusza, Rzeszów – parafia św. Rocha, Sędziszów Małopolski – parafia Miłosierdzia Bożego, Sokołów Małopolski – parafia św. Jana Chrzciciela, Strzyżów – parafia Niepokalanego Poczęcia NMP i Bożego Ciała, Tyczyn – parafia św. Katarzyny Aleksandryjskiej, Boguchwała – parafia św. Stanisława, Ropczyce – parafia Przemienienia Pańskiego. W wydarzeniach Dnia Dobra uczestniczą również placówki rzeszowskiej Caritas.

W Niedzielę Miłosierdzia – taca zbierana w kościołach jest przeznaczona na całoroczną pomoc ubogim, świadczoną przez Caritas Diecezji Rzeszowskiej. Natomiast środki zebrane poza kościołami – podczas wydarzeń związanych z Dniem Dobra – zostaną przekazane na rzecz osób korzystających z „miejsc, które są domem” dla uchodźców z Ukrainy, a także dla ludzi chorych, ubogich i z niepełnosprawnością.