Banner Unia Europejska
Home > Bez kategorii > Tornister pełen uśmiechów z rzeszowską Caritas

Mimo że trwa sezon wakacyjny – to Caritas Diecezji Rzeszowskiej już organizuje akcję pomocy dla dzieci, które za niespełna miesiąc wrócą do szkół. Trudniejsza w porównaniu z poprzednimi latami sytuacja społeczno-ekonomiczna sprawia, że przygotowanie wyprawek szklonych jest dla wielu rodziców dużym wyzwaniem. Tym rodzinom, a przede wszystkim dzieciom z tych rodzin pomoże rzeszowska Caritas poprzez akcję „Tornister pełen uśmiechów”.

Jej celem jest zgromadzanie dużej liczby szkolnych plecaków (najlepiej wypełnionych przyborami szkolnymi: zeszytami, kredkami, pisakami, blokami itp.), które przed końcem wakacji zostaną przekazane dzieciom. Obdarowane zostaną dzieci z ubogich polskich rodzin, a także dzieci uchodźców przebywających na Podkarpaciu. Ponadto, plecaki trafią do polskich dzieci na Ukrainie.

Akcję można wesprzeć na 2 sposoby:

  • kupując plecak, wypełniając go przyborami szkolnymi i przynosząc go do centrali Caritas Diecezji Rzeszowskiej na ul. Jana Styki 21 lub do punktu informacyjnego galerii Millenium Hall w Rzeszowie (ul. Kopisto 1),
  • dokonując wpłaty na konto Caritas Diecezji Rzeszowskiej: 96 1020 4391 0000 6902 0002 2616 – tytułem „tornister”.