Banner Unia Europejska
Home > Bez kategorii > Caritas Bliźni w Potrzebie (KRS: 0000251723) – wielka pomoc dzięki 1,5% podatku

„Caritas Diecezji Rzeszowskiej zawsze pomoże!” – te słowa wypowiedział pan Ryszard, który dobrze zna rzeszowską Caritas. Jest osobą bezdomną. Zawsze gdy jest w potrzebie, przychodzi do Caritas. I otrzymuje wsparcie.

Takich osób, którym Caritas Diecezji Rzeszowskiej pomaga – są tysiące. To rodziny w trudnej sytuacji, osoby z niepełnosprawnością, chore dzieci, ludzie przykuci do łóżka, seniorzy, poszkodowani z powodu pożaru… Tym ludziom Caritas pomaga dzięki środkom z odpisu podatkowego przekazywanego na organizację „Caritas Bliźni w Potrzebie”. O skali tej pomocy świadczy fakt, że w 2022 r. „Caritas Bliźni w Potrzebie” zebrała i przekazała ponad 320.000 zł na pomoc osobom indywidualnym, przede wszystkim – na leczenie dzieci, osób z niepełnosprawnością oraz na zakup leków dla najuboższych.

Rzeszowska Caritas chce nadal pomagać. Z tego powodu tym bardzie prosimy o wsparcie naszej działalności poprzez przekazanie 1,5% odpisu podatkowego na „Caritas Bliźni w Potrzebie” oraz zachęcenie do tego swoich znajomych. Czyniąc to – niczego nie tracimy, a tak wiele pomagamy… Wystarczy w rozliczeniu podatkowym wpisać numer KRS: 0000251723.

ks. Piotr Potyrała