Banner Unia Europejska
Home > Bez kategorii > „Na codzienne zakupy” – pomoc dla Seniorów

Fundacja Biedronki, Caritas Polska i Caritas diecezjalne uruchomiły największy niepubliczny program pomocy dla seniorów „Na codzienne zakupy”.„Na codzienne zakupy”. Gwarantuje on długofalową pomoc seniorom i nie naznacza biedą, gdyż jego uczestnicy płacą za produkty kartą jak każdy inny klient sklepu. Dzięki naszemu wsparciu seniorzy lepiej się odżywiają, a zaoszczędzone środki mogą przekazać np. na wykupienie recepty.

Jest to już szósta edycja tego Programu. Potrzebujący otrzymują wsparcie finansowe w wysokości 185 zł miesięcznie na karcie przedpłaconej przez okres 10 miesięcy (od kwietnia 2023 roku do stycznia 2024 roku). Karta służy do płatności za zakupy w sieci sklepów Biedronka, z wyłączeniem alkoholu, papierosów, tekstyliów oraz artykułów przemysłowych. Seniorzy sami decydują, na jakie produkty chcą przeznaczyć fundusze.

Uczestnicy zostali zakwalifikowani do programu poprzez Parafialne Zespoły Caritas. Są to głównie osoby 60+, mające niskie miesięczne dochody:

  • osoby mieszkające samotnie – średni miesięczny dochód netto („na rękę”) nie przekracza 1 500 zł,
  • osoby mieszkające we wspólnym gospodarstwie domowym z inną osobą lub osobami, – średni dochód netto („na rękę”) przypadający na 1 osobę nie przekracza 1 250 zł

W naszej rzeszowskiej diecezji 350 osób korzysta z Programu „Na codzienne zakupy”.

Więcej informacji: