Banner Unia Europejska
Home > Bez kategorii > Pomoc rzeszowskiej Caritas dla polskich dzieci na Ukrainie

Polacy mieszkający na Ukrainie wiele razy doświadczali pomocy od mieszkańców Podkarpacia oraz od Caritas Diecezji Rzeszowskiej. Opierając się na tak dobrym doświadczeniu, Polacy z kilku ukraińskich miejscowości (Strzelczyska, Sambor, Borysław) zwrócili się do rzeszowskiej Caritas z prośbą o pomoc dla polskich dzieci, którym brakuje podstawowych przyborów szkolnych.

Jako odpowiedź na te prośby – w centrali Caritas w Rzeszowie przygotowano plecaki oraz przybory szkolne dla 180 polskich dzieci. 11 września 2023 r. dyrektor Caritas ks. Piotr Potyrała wyruszył z tym transportem na Ukrainę, gdzie w Strzelczyskach odbyło się spotkanie z dziećmi oraz pracownikami miejscowej szkoły. Najważniejszym momentem spotkania było przekazanie dzieciom plecaków i wyprawek szkolnych. Zeszyty, bloki techniczne i rysunkowe, flamastry, farbki, piórniki, a także gry planszowe i zabawki przyniosły dzieciom wiele radości. Jedna z obdarowanych uczennic mówiła: „Dziękuję za te prezenty! Wszystko jest takie piękne, kolorowe!”

Nie tylko dzieci, ale również ich rodzice i nauczyciele dziękowali za to, że na Caritas Diecezji Rzeszowskiej zawsze można liczyć. Lilianna Stasiaczek – mama jednego z dzieci stwierdziła: „To jest wielka pomoc dla rodzin, a zwłaszcza rodzin wielodzietnych. Dziękujemy!”