Home > Bez kategorii > Rzeszowska Caritas i Fundacja PGE – dla polskich dzieci na Ukrainie

Każde dziecko się cieszy, gdy otrzymuje prezenty, zwłaszcza przed Bożym Narodzeniem. Niestety, na Ukrainie jest wiele dzieci, których rodziców nie stać na przygotowanie świątecznych prezentów. Dla takich 150 dzieci z polskich rodzin – Caritas Diecezji Rzeszowskiej dzięki współpracy z Fundacją PGE przygotowała paczki z bożonarodzeniowymi prezentami.

Spotkanie z dziećmi oraz przekazanie prezentów odbyło się 15 grudnia 2023 r. w polskiej szkole – Zespole Edukacyjnym w Strzelczyskach na Ukrainie. Dyrektor rzeszowskiej Caritas ks. Piotr Potyrała opowiedział dzieciom o historycznej postaci św. Mikołaja, który jako biskup dzielił się odziedziczonym po rodzicach majątkiem i pomagał najbiedniejszym. Kulminacyjnym punktem spotkania było przekazanie prezentów dzieciom, które nie kryły wielkiej radości z tego, co otrzymały. W każdej ze 150 paczek znajdowało się dużo słodyczy, maskotki oraz przybory szkolne i artykuły spożywcze. Dyrektor Zespołu Edukacyjnego – Alina Bałuch – podziękowała w imieniu obdarowanych za wsparcie materialne oraz za pamięć o Polakach żyjących na Ukrainie.

fot. krzysztof kapica/nowiny24.pl