Banner Unia Europejska
Home > Bez kategorii > Sylwester rzeszowskiej Caritas – z bezdomnymi

W ekskluzywnych lokalach, na prywatnych przyjęciach, na miejskich rynkach albo w domowym zaciszu – różne są formy żegnania starego i witania nowego roku. A jak wygląda sylwestrowe świętowanie osób bezdomnych w Rzeszowie?

Dla nich ofertę przygotowała Caritas Diecezji Rzeszowskiej. 31 grudnia 2023 r. w rzeszowskim schronisku dla osób bezdomnych – do wspólnego świętowania zaprosił ich dyrektor Caritas – ks. Piotr Potyrała. Zaproszenie zostało skierowane zarówno do mieszkańców schroniska jak również do osób przybywających tam z ulicy, aby się ogrzać i skorzystać z noclegowni. Wielu z nich pozytywnie odpowiedziało na to zaproszenie. Wieczorową porą zgromadzili się w kaplicy. Spotkanie rozpoczęło się nabożeństwem przed Najświętszym Sakramentem, w czasie którego dziękowano Panu Bogu za dobro otrzymane w 2023 roku i proszono o Boże błogosławieństwo w Nowym Roku. Następnie ks. Piotr Potyrała odprawił dla osób w kryzysie bezdomności Mszę św., a na jej zakończenie – złożył im noworoczne życzenia.

Po Mszy św. bezdomni przeszli do centrali Caritas Diecezji Rzeszowskiej, gdzie na wszystkich czekała miła niespodzianka. Każdy z bezdomnych uczestniczących wcześniej we Mszy św. otrzymał sylwestrowy prezent – paczkę z artykułami spożywczymi (m.in. słodycze, kawa, herbata, płatki, konserwy) oraz przybory toaletowe (ręcznik, pasta i szczoteczka do zębów).

Na twarzach wszystkich obdarowanych pojawił się uśmiech i słowo „dziękuję” – za to, że Caritas Diecezji Rzeszowskiej troszczy się o nich w ciągu całego roku.