Banner Unia Europejska
Home > Bez kategorii > Caritas Diecezji Rzeszowskiej pomaga studentom polskiego pochodzenia

Od wielu lat Caritas Diecezji Rzeszowskiej pomaga Polakom zza naszej wschodniej granicy. Jedną z grup, do których dociera wsparcie, są studenci polskiego pochodzenia, którzy przybyli do Polski, aby tutaj poznawać język polski, a następnie rozpocząć studia.

31 stycznia 2024 r. w centrali rzeszowskiej Caritas odbyło się spotkanie z grupą takich studentów z Białorusi, Ukrainy, Gruzji i Kazachstanu. Spotkanie rozpoczął modlitwą ordynariusz Diecezji Rzeszowskiej – Biskup Jan Wątroba. Wraz z Biskupem w spotkaniu z młodzieżą polonijną uczestniczył także ks. Piotr Potyrała – dyrektor Caritas Diecezji Rzeszowskiej, Mariusz Grudzień – wiceprezes „Wspólnoty Polskiej, dr Małgorzata Kułakowska – dyrektor Centrum Polonijnego Uniwersytetu Rzeszowskiego i Edyta Ślemp – wychowawca studentów.

Wzruszającym punktem programu był występ artystyczny polonijnej młodzieży, połączony ze śpiewem kolęd oraz recytacją wierszy w różnych językach. Nie zabrakło również czasu na rozmowę z młodzieżą o ich planach związanych z pobytem w Polsce. Wszyscy otrzymali także prezenty przygotowane przez Caritas Diecezji Rzeszowskiej.

Na zakończenie – Biskup Jan Wątroba podziękował za podtrzymywanie tradycji spotkań ze studentami zza wschodniej granicy, a nawiązując do programu artystycznego – powiedział: „Najważniejsze są te dzieła, które są motywowane miłością do Pana Boga i drugiego człowieka.”