Banner Unia Europejska
Home > Bez kategorii > Wielkopostna zbiórka żywności Caritas

Nawet w najbogatszych społecznościach są ludzie, którym brakuje na chleb. Do centrali Caritas Diecezji Rzeszowskiej przychodzą takie osoby, mówiąc z zakłopotaniem, że w domu nie mają już nic do jedzenia… I otrzymują pomoc. Jest ona możliwa m. in. dzięki zbiórkom żywności.

8 i 9 marca 2024 r. rzeszowska Caritas włączyła się w ogólnopolską zbiórkę „Tak, pomagam”. W ramach tej akcji – ponad 1000 wolontariuszy zachęcało ludzi robiących zakupy w dużych sieciach handlowych do podzielenia się nimi z najuboższymi. Tysiące osób o dobrych serach pozytywnie odpowiedziało na tę prośbę, wrzucając do koszy Caritas najbardziej potrzebne produkty: konserwy, płatki, cukier, ryż, kaszę, słodycze, kawę, herbatę. Łącznie – zebrano w Rzeszowie ok. 8400 kg żywności, a w całej Diecezji Rzeszowskiej – ok. 13.300 kg.

Produkty, które trafiły do magazynu Caritas Diecezji Rzeszowskiej, zostaną wykorzystane do paczek z pomocą wielkanocną dla osób ubogich, bezdomnych, samotnych, starszych. Ta forma pomocy będzie świadczona także po Świętach Wielkanocnych.